- Komerční sdělení -novinky

Znáte paddleboarding?

V současné době vzniká mnoho nových sportovních odvětví. Mezi vodními sporty je velmi oblíbený paddleboarding. Je to sport, který má mnoho zdravotních výhod a je velmi zábavný.

Co je paddleboarding

Paddleboard je vodní sport, který vychází ze surfingu. Jezdec však má k prknu ještě pádlo, s jehož pomocí se pohybuje ve vodě. Na paddleboardu můžete stát, klečet nebo i sedět, podle toho, jak udržíte rovnováhu. Zkušenější jezdci zpravidla stojí.

Existuje několik typů jezdců. Nejčastější je rekreační forma, která se provozuje na klidných vodách, jako jsou jezera nebo jiná stojící voda. Na těchto vodách je snadnější také cvičení, jelikož se při něm nepřevrhnete.

Na stojaté vodě mohou paddleboard používat lidé všech věkových kategorií, jak děti, tak lidé dospělí nebo i senioři.

Další formy paddleboardu jsou víc adrenalinový zážitek. Sjíždí se řeky, v některých případech i divoké peřeje. V takových situacích není dobré být necvičeným jezdcem, hodí se spíše pro sportovnější typy. Na divokých peřejích využijete spíše nafukovací paddleboard, který je snadno přenositelný a snadno se přeplaví přes velké kameny stejně jako raft.

Cvičení na paddleboardu

Na paddleboardech se provozují balanční cvičení, která mají za úkol procvičit svaly i rovnováhu celého těla. Jsou velmi prospěšná. Provádí se několik cviků, z nichž některé jsou méně náročné a jiné více.

Díky tomu, že se vaše tělo s paddleboardem nachází na hladině řeky, musíte neustále udržovat rovnováhu, abyste nespadli, tak jsou zapojeny všechny svaly a neprocvičujete jen určité části jako při cvičení klasickém na zemi.

I samotné pádlování slouží jako protažení svalstva a jeho posílení. Cvičení na paddleboardu vás naučí školený instruktor, který vám vše vysvětlí, tak abyste se nezranili. Nejhorší, co se vám může stát je pád do vody, takže se jen osvěžíte.

Na paddleboardu se provádějí základní cviky jako na zemi, rozpažení a natahování svalstva připomínající cviky pocházející z jógy. Opravdovou lahůdkou pro zkušené cvičence je stoj na hlavě. Ten však vyžaduje nějakou dobu trénování.

Zdravotní výhody

Paddleboarding má mnoho zdravotních výhod. Především se provozuje v přírodě, kde dýcháte čerstvý vzduch a samotný pobyt zde je pro vaše tělo prospěšný. Je velmi zábavný a posiluje svaly celého těla, pádlováním i cvičením si celé tělo protáhnete a žádný sval nezůstane opomenut.

Hodí se také, když toužíte zhubnout, podporuje hubnutí i při lehčích formách tohoto sportu na klidné vodě. Nabije vás rovněž energií a radostí, které jsou dobré pro vaši psychiku.

Nejvyšším zdravotním benefitem paddleboardingu je procvičení a zlepšení rovnováhy. To se hodí nejen lidem mladým, ale také seniorům nebo lidem, kteří mají s udržením rovnováhy problémy.

Nezatěžuje také klouby a šlachy, jako jiné sporty a posiluje jejich strukturu. Působí pozitivně na kardiovaskulární systém i dýchací soustavu. A hlavně je to zábavný sport, u kterého poznáte nové přátele.

Related articles

Comments

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

Reklama