- Komerční sdělení -novinky

Výroba plastů aneb z kterých plastů jsou jednotlivé polotovary vyráběny?

Nemusíte být vystudovanými strojními nebo technologickými inženýry, abyste věděli, že na světě existuje hned několik druhů plastů. Ty se pochopitelně vzájemně liší svými vlastnostmi a také oblastmi použití.

Pro uspokojení co největší části specifické poptávky po polotovarech je tedy nutné používat ve výrobě více druhů plastů. Renomovaná společnost s více než 25 lety zkušeností má výrobu založenou na použití polypropylenu, polyetylenu a polyvinylchloridu.

Polypropylen

Jedním z nejběžnějších používaných plastů je polypropylen. Výroba plastů se díky tomuto materiálu může specializovat na plastové desky i plastové tyče. Díky hlavní použité surovině se jednotlivé polotovary pyšní skvělou chemickou odolností, tepelnou stabilitou a také nízkou hmotností.

Kromě toho lze tyče i desky snadno obrábět, což usnadňuje jejich použití v navazujících technologických procesech. Samozřejmostí je i fyziologická nezávadnost, díky čemuž lze polotovary používat v laboratorních podmínkách i v potravinářství.

Polyetylen

Výroba plastových desek je ovšem realizována také z polyetylenu. Polotovary z tohoto plastu se pak nejčastěji používají v chemických a těžkých průmyslových provozech, protože polyetylen se pyšní vynikající odolností vůči kyselinám i zásadám. Plastové desky i tyče navíc dobře odolávají vůči rázovým vlnám a nárazům. V praxi se běžně setkáte s polyetylenem ve vysoké i nízké hustotě. Desky s vysokou hustotou lze pak využít například jako imitaci dřeva.

Polyvinylchlorid

Vývoj plastových polotovarů samozřejmě nezapomíná ani na polyvinylchlorid. Nejoblíbenější plast na světě najde své umístění také v moderním technologickém procesu, kde jsou z něj vyráběny plastové desky a tyče s širokým použitím. Díky specifickým vlastnostem PVC je možné polotovary používat prakticky kdekoliv. Hlavním důvodem jeho masivního využití je relativně levná syntetizace, a tedy nízké materiálové náklady. Zajímavostí je, že desky z PVC lze používat jako reklamní bannery, protože je lze jednoduše potisknout.

Výrobce plastových desek ve výrobě běžně používá všechny zmíněné druhy plastů. Je tedy pouze na vás, z jakého materiálu si necháte polotovary vyrobit.

Related articles

Comments

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

Reklama