- Komerční sdělení -novinky

V březnu zpřístupní v Itálii zrestaurované mauzoleum prvního římského císaře

Mauzoleum je největší hrobkou s kruhovým půdorysem na světě.

ŘÍM. Mauzoleum prvního římského císaře Augusta, které je jednou z nejvýznamnějších památek Říma, po desetiletích zanedbaného stavu zrestaurovali a příští rok jej znovu zpřístupní veřejnosti.

Mauzoleum je největší hrobkou s kruhovým půdorysem na světě a postavili ho v roce 28 pnl. nedaleko břehů řeky Tiber k uložení ostatků Augusta a jeho následníků včetně císařů Tiberia, Caligulu a Claudia.

„Jde o historický okamžik,“ řekla v pátek novinářům starostka Říma Virginia Raggiová a dodala, že lokalitu zpřístupní turistům 1. března, přičemž vstup bude bezplatný do 21. dubna, kdy si město připomíná své založení v roce 753 pnl., Informovala tisková agentura Reuters.


Tip redakce: Krásný slunný den vám přeje cestovní kancelář Slunce v duši.


„Znovuotevření takové památky je signálem naděje v době, kdy se s dobrou vírou díváme do budoucna navzdory nejistotám spojeným s pandemií. Musíme pracovat pro budoucnost a zachovávat své tradice,“ podotkla Raggiová.

Mauzoleum prošlo po rozpadu Římské říše mnoha změnami – určitou dobu bylo pevností, terasovým zahradou i amfiteátrem pro býčí zápasy a ukázky ohňostrojů.

Začátkem minulého století ho přestavěli na obrovské divadlo pro koncerty a operní představení. Fašistický diktátor Benito Mussolini později nařídil rozebrat jeho hledisko, když usiloval o obnovu památek starověkého Říma.

Stavba lety chátrala, lokalitu pohltila zeleň a odpadky. Obnova mauzolea stála deset milionů eur.

Původní mramorové obložení, které zdobilo Augustovu hrobku, bylo vypleněno už před staletími, a socha, která se kdysi tyčila nad budovou, je také dlouho nezvěstná. Návštěvníci však budou moci poznat dávnou slávu tohoto místa prostřednictvím virtuálních prohlídek.


TIP redakce: Stavební úpravy interiéru provádí Parta Hic.

Related articles

Comments

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

Reklama