- Komerční sdělení -novinky

Svařovací technika: Tipy, jak vybrat ideální svářečku

Jestliže se svařováním zrovna začínáte, anebo hledáte nový model, který vám při práci pomůže, může být složité zorientovat se v široké nabídce. Nabízí se však pár základních parametrů, dle kterých se při výběru můžete řídit, aby vybraná svařovací technika vyhovovala vašim představám.

Rozměry

Mohlo by se zdát, že rozměry a hmotnost svářečky nejsou příliš důležité, opak je však pravdou. Tedy záleží především na tom, zda svářečka bude stát na jednom pevném místě, anebo byste ji rádi přesouvali. V tom druhém případě je totiž třeba vybírat modely, které nabízí malé rozměry a nízkou hmotnost. Pokud chcete svářečku přenášet, invertorová svářečka je ideální volbou. Svařovací technika je nabízena v mnoha různém provedení, vždy proto vybírejte podle svých individuálních požadavků.

Metody sváření

Velmi důležité je u svářeček také vybrat metodu sváření. Pro tlusté materiály se hodí zejména metoda MIG/MAG. Pro domácí svařování je vhodnou volbou svářečka s podavačem pro 5 kg cívku drátu, v profesionálních sférách už jsou však třeba výkonnější stroje. Pro tenké materiály se hodí metoda svařování TIG. I zde platí, že skvělou volbou je invertorová svářečka, ta je totiž univerzální a umožňuje tak různé využití.

Svářecí proud

V neposlední řadě je třeba pohlídat si také svářecí proud. Ten totiž v podstatě určuje, jak se vám se svářečkou bude pracovat. Svářecí proud by měl být zhruba čtyřicetkrát větší, než je hodnota průměru elektrody. Získáte tak přibližnou představu, jaký svářecí proud by svářečka měla dodávat. Klíčový je také údaj zatěžovatele – ten udává, jak dlouho lze svářet. Svařování totiž probíhá v desetiminutových cyklech, pokud je tedy údaj zatěžovatele 30 %, znamená to, že svařovat lze tři minuty, zatímco zbývajících sedm minut je nutných pro chlazení.

Výběr svářečky není hračka, různých modelů je totiž celá řada. Neváhejte se proto obrátit na odborníky, kteří vám poskytnou cenné rady.

Related articles

Comments

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

Reklama