- Komerční sdělení -novinky

Revize elektro: Nechte zkontrolovat své elektrospotřebiče

Revize elektro jsou nezbytností, jelikož se starají o to, aby u elektrospotřebičů byla zajištěna bezpečnost a správná funkce. Je třeba dodržovat řadu norem, které slouží hlavně pro ochranu zdraví zaměstnanců, které s přístroji pracují. Proto bychom neměli podceňovat nutnost pravidelné kontroly.

Rozdělení spotřebičů

Pražská Revizní se postará o revize elektro tak, aby elektrospotřebiče vyhovovaly všem platným normám. Spotřebiče lze přitom rozdělit do několika základních skupin podle užívání.

  • Do skupiny A patří elektrospotřebiče v pronájmu dalšími provozovateli či přímému uživateli, revize je tak prováděna při vydání elektrospotřebiče a dále pak podle skupiny použití.
  • Skupina B obsahuje venkovní elektrospotřebiče, revize je prováděna jednou za 3—6 měsíců.
  • Ve skupině C najdeme spotřebiče pro řemeslnou a průmyslovou činnost, revize se provádí jednou za 6—24 měsíců.
  • U skupin D a E, které zahrnují elektrospotřebiče ve veřejných prostorech a ty sloužící k administrativní činnosti, dochází k revizi jednou za 12—24 měsíců.

Pravidelná údržba

Revize by měla probíhat pravidelně podle určených lhůt. Firma se postará o označení elektrospotřebičů identifikačními čísly a pro každý z nich založí revizní kartu. Poté dochází k proměření a naměřené hodnoty jsou zapsány do revizních karet. Revize slouží k prověření chodu a funkčnosti spotřebiče. Po ukončení revize pak dostanete kompletní zprávu o všech spotřebičích.

Montáž a oprava

Kromě revize můžete využít také služeb drobných oprav. Ovšem v případě, že se najde závažnější závada, získáte odborné doporučení, zda má smysl elektrospotřebič opravovat, anebo bude raději lepší pořídit rovnou nový elektrospotřebič. Zohledňován je poměr mezi cenou opravy a nového zařízení.

Revize rozhodně není dobré podceňovat, jen díky pravidelné kontrole totiž máte jistotu, že vše funguje tak, jak má, a není ohrožena bezpečnost pracovníků.

Related articles

Comments

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

Reklama