- Komerční sdělení -novinky

Proč vyměnit jednorázové plenky za plenkové kalhotky?

Jakmile sfoukne vaše dítě svou první narozeninovou svíčku a naučí se chodit, začne se každý den učit spousty nových dovedností. Téměř denně přibydou nová slovíčka, přibydou první krůčky, začne prozkoumávat svět. Brzy bude pravý čas seznámit vašeho drobečka s nočníkem.

Chození na nočník je dalším milníkem v životě vašeho dítěte. Vám díky tomu ubyde spousta starostí, ušetříte nemalé finanční prostředky, které byste utratili za jednorázové plenky, navíc si ušetříte nervy při přebalování plačícího batolete, které si chce místo přebalování hrát.

Ušetřete finance


Samozřejmě můžete ušetřit tím, že budete kupovat kvalitní, savé, ale přesto finančně dostupné plenky – pro batolata jsou vhodné například plenky Dada extra soft 4. Na noc se jednorázové plenky stále budou hodit, díky jejich trošičku lepší savosti. Ale čím dříve naučíte vaše dítko chodit na nočník, tím více financí ušetříte.

Tipy pro chození na nočník

Udělejte z chození na nočník velkou událost. Zajeďte se svým batoletem do obchodu a nechte jej vybrat nočníček. Doma mu pak v klidu vysvětlete, co se od něj očekává. Postupně během dne batole po spaní posazujte na nočník, chvíli se jej tam naučte zabavit. Prohlížejte si s ním knížku, zpívejte si, vyprávějte. Pokud se dítěti podaří potřebu do nočníčku vykonat, pochvalte dítě, jásejte, budet mít radost a větší motivaci, aby se mu to znovu povedlo.

Až bude vaše dítě „v tréninku“, vyměňte klasické jednorázové plenky za plenkové kalhotky (třeba Dada pants 4). Tzv. pull-ups kalhotky mají spoustu výhod. Vy jako rodič snadno i během hry zvládnete zkontrolovat obsah plenky, aniž byste dítě při hře rušili. Navíc snadno batole přebalíte i ve stoje. Vyhnete se tak pláči na přebalovacím stole.

Až bude dítě větší, snadno si s plenkovými kalhotkami dojde na nočník samo. Dají se stáhnout stejně dobře jako slipy, či kalhotky. Některé plenkové kalhotky, jako jsou například Dada pants, jsou opatřeny pěknými obrázky, takže je budou děti rády nosit.

Navíc jsou tenké, pohodlné, s flexibilními okraji, takže nebudou vašemu dítěti překážet při objevování světa a učení se nových věcí.

Related articles

Comments

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

Reklama