- Komerční sdělení -novinky

Praktické rady, jak co nejefektivněji zařídit garsonku

Jak se cítit útulně v malém prostoru?

Malá výměra nemusí vždy znamenat nepohodlí. Obytný prostor garsonek je sice menší ve srovnání s jednopokojové či dvoupokojové bytem, ​​ale pokud správně rozmístěte nábytek a použijete vhodnou kombinaci barev, iz malého prostoru vykouzlíte dojem většího bytu.

Masivní jídelní stůl a množství židlí garsonce nesvědčí. Než se zabydlíte, zvažte prodej nepotřebného.

Za vydělané peníze si do bytu koupíte mnohem vhodnější a k prostoru šetrnější kusy nábytku.

Čtěte
Bez ohledu na to, kolik metrů čtverečních máte k dispozici, místnost lze vždy rozdělit na denní a noční odpočinkovou zónu.

Do denní rozhodně patří kuchyň, jídelní stůl, židle či pracovna. V noční části si vystačíte s postelí a noční lampičkou.

Denní a noční část je dobré rozdělit například regálem s knihami nebo jinými doplňky.

Případně můžete regál využít i jako odkládací prostor pro vaše šatstvo. Na oddělení prostoru můžete použít i vysoké rostliny s hustým porostem.

V každém případě orientujte noční část s postelí co nejdále ode dveří, ať rozházené peřiny neudeří návštěvě hned do očí.

Prostor, ve kterém budete trávit většinu svého času (denní část), by měl dýchat vaší přítomností.

Dekorativními prvky ukážete návštěvě svou osobnost, vkus a budete mít blíže k slovu „domů“.

Jednotvárnost světlých barev narušíte stále zelenými rostlinami.

Ani obrazy na stěnách vám nezaberou žádné místo.

Jak a kde ušetřit prostor

Jídelní stůl či pracovna

Mohutný stůl nahradí rozkládací, který přes týden využijete jako malou pracovnu a přes víkend bez problémem pohostí i návštěvu. A tím ušetříte peníze za koupi dalšího nepotřebného kusu nábytku.

Místo na spaní

Namísto postele kupte raději rozkládací gauč. Zajímavým řešením do garsonky je také sklápěcí postel spojená s policovým úložným prostorem nebo sklápěcí manželská postel, která přes den zůstává složená a téměř neviditelná (v prostoru vypadá jako skříň).

úložný prostor

Při výběru nábytku nezapomínejte i na odkládání věcí. Pokud si i přes radám známých plánujete pořídit postel, zkuste se poohlédnout po rozkládací.

Perfektně skryje nepotřebné sezónní oblečení, deky, zda náhradní povlečení. Stejně dobře poslouží vysoké skříně.

To, že jste nižšího vzrůstu, ještě neznamená, že nemůžete vlastnit vysoký nábytek. Do nejvyšších skříní či poliček uložte věci, které používáte nejméně.

K věcem se snadno dostanete malými schůdky, které můžete v čase nepotřebnosti využít i jako stojánek pod květináče.

Více místa díky klamu

optické zvětšení

Věděli jste, že prostor lze zvětšit i opticky? Pokud chcete nebo potřebujete vytvořit světlé a vzdušné prostředí, při malbě siahajte po světlých jemných tónech.

Bílou nic nezkazíte, ale využít můžete všechny barvy, které odrážejí světlo. U oken se vyhněte těžkým nepropustným závěsem. Nábytek vybírejte spíše světlejší než tmavý.

Chybí vám barvy? Nebojte se, sterilitu prostředí oživíte vhodnými doplňky. Pokud se nebojíte experimentovat, klidně využijte i zelenou, žlutou či červenou barvu dekorací.

zrcadlení

Malý prostor pomůže opticky zvětšit i strategicky umístěné zrcadlo.

Rada na závěr: Nepotřebné věci darujte

Za celý život se nám podaří nasbírat obrovské množství věcí, které, přiznejme si, použijeme v životě lze jen jednou. Pokud vůbec.

Pokud jste se konečně rozhodli osamostatnit a patříte k lidem, kteří si říkají: „to se jednou sejde“, dříve než začnete vybalovat, protřiďte si krabice.

Oblečení můžete darovat a málo používané spotřebiče také. Zredukováním množství věcí, které vlastníte, si usnadníte zařizování vašeho nového bytu.

Related articles

Comments

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

Reklama