- Komerční sdělení -novinky

Nové disperze LANXESS na vodní bázi zajišťují pevnost skleněných vláken a jejich odolnost proti nárazu

Společnost LANXESS rozšiřuje svou výjimečnou řadu isokyanátových disperzí Trixene Aqua. Produktová řada nyní zahrnuje nové třídy. Jsou navrženy tak, aby rozšířily oblasti využití a splňovaly náročnější potřeby zákazníků. Využívají se mimo jiné v automobilovém i stavebním průmyslu.

Trixene Aqua BI 120 rozšiřuje vynikající výkon jako promotér adheze Aqua BI 220, což umožňuje formulátorům používat jej v širokém rozmezí pH. To je dobře využitelné při zpracování textilu, kde lze výrobky použít např. pro hydrofobní pryskyřice použité při voděodolné úpravě, pro prodyšné textilie, ale také pro sítotisk, kdy dochází ke zlepšení odolnosti výtisků vůči mycím cyklům.

Trixene Aqua BI 522 a Trixene Aqua BI 202

Novinkou je i neiontový produkt Trixene Aqua BI 522. Je navržen tak, aby byl zajištěn pevnější povlak s vynikající chemickou odolností a dobrými výsledky při sušení. Nanáší se na kovové a skleněné povrchy. Zmiňované parametry zvyšují jeho životnost.

Trixene Aqua BI 202 byl zase vyvinut díky zájmu a zaměření společnosti LANXESS na technologie dimenzování vláken, zatímco formulátor může těžit z jeho kombinace s polyurethanovými disperzemi Witcobond. Použití Aqua BI 202 může zlepšit pevnost nařezaných skleněných vláken a propůjčit těmto součástkám vyšší mechanické, ohybové vlastnosti, stejně jako zlepšit odolnost proti nárazu. Skleněná vlákna se používají k formulaci vysoce výkonných technických plastů, např. kompozity na bázi polyamidu a PBT. Takové plasty vyztužené skleněnými vlákny jsou mimo jiné nepostradatelné v automobilovém a stavebním průmyslu.

Zvyšují chemickou a mechanickou odolnost povlaků

Výrobky Trixene Aqua jsou účinnými síťovacími činidly a látkami podporujícími adhezi pro nátěry na bázi vody. Zvyšují chemickou a mechanickou odolnost povlaků, což při konečné aplikaci zajišťuje mnohem větší výkon a odolnost. Díky isokyanátové skupině jsou stabilnější než příslušné volné protějšky a lze je snadno formulovat v systémech 1-K a 2-K společně s řadou doplňkových vodných pryskyřic, např. hydroxy-funkční akryláty, polyestery a urethany.

Trixene Aqua BI

Nedávné studie LANXESS popisují principy formulace, předběžný výběr vhodných stavebních bloků i poměr a podmínky vytvrzování. Kritéria výběru vycházejí z předběžného vyhodnocení vlastností povlaků a pomáhají formulátoru zahájit práci se síťovadly Trixene Aqua BI.

Více informací o polyurethanových produktech LANXESS, využívaných jako vysoce odolné průmyslové nátěry, jsou k dispozici na webové stránkce https://ure.lanxess.com.

Related articles

Comments

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

Reklama