- Komerční sdělení -novinky

Krása z lůna přírody, to jsou smaragdy

Smaragdy patří k nejvyhledávanějším drahokamům. Svěží zelená barva přímo evokuje, že se jedná o vzácné dary Matky země. V čem jsou tak unikátní?

Smaragdy, unikátní kameny s vysokou hodnotou

Jedná se o odrůdu minerálu s názvem beryl. Kdybychom chtěli zajít do detailu, museli bychom jej označit za šesterečný minerál.

Podrobit smaragd takto důslednému rozboru však nebude nutné. Že se jedná o absolutní unikát nám dojde při pouhém pohledu. Magicky zelený odstín smaragdů nemá v klenotnickém světě obdoby a lidstvo je jí už tisíce let zcela fascinováno.

Tomu odpovídá i značná hodnota některých kamenů. Například Rockefellerův smaragd byl v roce 2017 vydražen za úctyhodných 5,5 milionu dolarů. Původně jej zakoupil v roce 1930 John D. Rockefeller Junior. Kámen byl součástí brože. Majitelem vydraženého unikátu se stal David Rockefeller, který nechal jedinečný smaragd vsadit na prsten.

Předchůdcem tohoto náležitě drahého unikátu, který trhal dražební rekordy, byl smaragd z brože Elizabeth Taylor, který se vydražil za ohromující cenu 280 000 dolarů za karát, tedy ve své době v přepočtu 5,4 milionu korun. Slavná herečka doma ostatně měla unikátní sbírku složenou z mnoha druhů kamenů a ke svým šperkům měla silný vztah.

Kterým ženám sluší smaragdové šperky?

Hollywoodská diva tak potvrzuje, že šperky k ženám zkrátka patří a dokáží zdůraznit jejich krásu. Smaragdové šperky jsou unikátní v jakémkoli provedení, nemusí se hned jednat o rekordní kousky za miliony korun.

Smaragdy svým kouzlem podtrhnou všechny důležité životní okamžiky a významné společenské akce. Smaragd vzhledem k mnoha odstínům od namodralé po žlutozelenou sluší prakticky všem typům. Pokud byste však chtěla alespoň nějaké vodítko, zda právě vy se máte šanci do smaragdových šperků zamilovat, můžete se spolehnout přímo na kouzlo hvězd.

Zvěrokruh totiž přiřazuje smaragdy ke znamení Býka. Zrozencům tohoto znamení údajně napomáhá smaragd zostřovat intuici a odhalit tajemství života. Vyzkoušet tak můžete například prsteny se smaragdem.

Zajímají Vás další zajímavosti o smaragdech? V tom případě se mrkněte na náš blog, kde si můžete přečíst článek Kámen, ve kterém se krása snoubí s moudrostí aneb zajímavosti o smaragdech.

Related articles

Comments

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

Reklama