- Komerční sdělení -novinky

Hlavně se z toho nezbláznit. Naučte se správně relaxovat

Hyperaktivní moderní životní styl dostal od pandemie koronaviru pořádnou ránu, ze které se mu nedaří oklepat. Zdálo by se, že díky práci z domova a omezení všemožných aktivit budeme žit klidněji a spokojeněji, ale není tomu tak. Namísto stresu z toho, co všechno nestíháme, a co se děje bez nás, teď řada lidí žije ve stresu z budoucnosti, ale i z neveselé přítomnosti. Dětem suplujeme učitele i nejlepší kamarády, pereme se s ne vždy fungujícím internetovým připojením a technikou, která nemusí být naším šálkem kávy. A to vše bez možnosti relaxovat ve společnosti, nebo vyrazit na dovolenou.

Berte to s nadhledem

Abychom se udrželi duševně i tělesně fit, musíme na současnou situaci hledět s pořádným nadhledem. A také relativně, ve vztahu k miliardám lidí, kteří žili a žijí v méně šťastných časech a končinách.

  • Předchozí generace nesměla cestovat prakticky celý život, od konce třicátých let až do začátku let devadesátých. My máme omezené možnosti sotva rok.
  • I když se nemůžeme potkávat tváři v tvář, můžeme se vidět a slyšet s kýmkoli.
  • Rok doma s celou rodinou není procházka růžovou zahradou, ale je to lepší, než nemít žádnou rodinu.

Relaxujte

I v malém městském bytě plném vašich rodinných příslušníků si můžete vymezit svůj osobní prostor a hranice, za kterými vás vaši blízcí nebudou rušit. Tenhle prostor by měl být jen pro vás, abyste si mohli odpočinout a relaxovat. Jakou konkrétní podobu relaxace či meditace si vyberete je jen a jen na vás, každému vyhovuje něco jiného.

Zabavte se

Kromě psychické relaxace se můžete věnovat i fyzické. Najděte si nějaký koníček, kterému se můžete věnovat i během pandemie, ať už doma, nebo venku při aktivitách, které jsou navzdory pandemii povolené. Inspirovat se můžete třeba v online magazínech, při poslechu podcastů nebo sledování videí na YouTube. Stejný problém jako vy totiž řeší i jiní lidé.

Related articles

Comments

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

Reklama