- Komerční sdělení -novinky

V jakých oborech je v Česku největší poptávka po nových pracovnících?

Pracovní trh v České republice je poměrně dost nevyrovnaný. Zatím co v některých oblastech je pohledávka po nových pracovnících víceméně průměrná, tak v mnoha dalších je ohromný nedostatek pracovníků.

Všechny tyto obory trpí tímto nedostatkem, a v rámci toho nabízí pracovníkům stále zajímavější finanční ohodnocení a možnosti. Jaké jsou to konkrétně obory u nás? Na to se podíváme v rámci dnešního článku.

Stálý nedostatek odborníků v IT

Informační technologie jsou v dnešní době naprosto nepostradatelnou součástí našich životů. Bez jejich každodenního používání a produktů si nedokážeme svůj život už ani představit. I přesto, že je ohromný zájem o IT u mladých lidí, je ale nedostatek o pracovníky. A to dokonce v řádu tisíců lidí. Zajímavé nabídky práce tak najdou pracovníci v IT oboru víceméně v každém větším městě a lokalitě, a mají opravdu velké spektrum toho, z čeho si mohou vybírat.

Vzdělávání a pedagogika

Další z oborů, které doslova trpí nedostatkem kvalifikovaných pracovníků, je všeobecně vzdělávání a pedagogika. Tady je to dáno především tím, že dlouhodobě bylo zaměstnání učitele nebo lektora špatně hodnocené, a kvalitní pracovníci se jim tak raději vůbec nevěnují. Dnes ale pracovní místa nabídnou nejlepší ohodnocení v historii České republiky.

Stále méně řemeslníků na trhu

Na českém trhu se zároveň pohybuje stále méně řemeslníků. Generace, která se řemeslům aktivně věnovala totiž stárne, a velké počty pracovníků odchází do zasloužených důchodů. Problémem ale je, že za ně není dostatek mladých lidí. Volná místa v různých řemeslech jsou tak mnohem lépe ceněné, než tomu bylo doposud. Je to dáno hlavně tím, že mladí řemeslníci často pracují v příhraničních oblastech v Německu a Rakousku, kde donedávna byli mnohem lépe hodnocení.

Related articles

Comments

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

Reklama