- Komerční sdělení -novinky

Toyota Yaris GR si zodpovědně nasadila rouška

Design je výsledkem školní soutěže.

Rok 2020 skutečně nebyl bohatý na dobré zprávy, spíše naopak. No ještě než vypukla globální pandemie, Toyota udělala radost fanouškům motorismu a představila ostrý Yaris GR.

Malý hatchback má pohon všech kol, 261 koní, a prakticky žádnou konkurenci. Přestože na vlastní kůži jsme si ho zatím nevyzkoušeli, zdá se, že by mohlo jít o jedno z nejzábavnějších aut roku 2020.

Pohled na tento Yaris dělá ještě veselejším speciální polep, jehož autorem je 16letá studentka Alice Goodliffová z Walesu. Je výsledkem každoroční soutěže, kterou vyhlašuje Toyota spolu s organizátory závodů Wales Rally GB.

Bohužel vítězný návrh v akci neuvidíme, i tyto závody totiž padli za oběť koronavirus. Vítězný návrh přitom vzdává hold právě těm, kteří s nemocí bojují v první linii.

Na jeho boku jsou vyobrazeny postavy zdravotní sestry, policisty, učitele, stavaře a prodavače.

V zadní části najdeme narcisy, které jsou symbolem nového začátku a zároveň národní květinou Walesu, střecha a zadní nárazník dostali duhové barvy jako symbol míru.

Asi nejvýraznějším prvkem je však roušku vyvedeno v typické modré barvě, které má Yaris „zavěšené“ na zpětných zrcátkách. Jelikož závody se nekonají, jedinečné auto představí Elfyn Evans, který jezdí rallye za tým Toyota Gazoo Racing a v tomto ročníku WRC se umístil na druhém místě.

„Jsem nadšená, že jsem tuto soutěž vyhrála, bylo skvělé dostat v takových těžkých časech nějaké pozitivní zprávy,“ okomentovala výhru autorka. „Chtěla jsem, aby design upozornil na tvrdou práci, kterou odváděli důležití pracovníci během pandemie,“ dodala.

Related articles

Comments

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

Reklama