- Komerční sdělení -novinky

Odloučení, ponorková nemoc i večírky přes Zoom. V čem budou tyto Vánoce jiného?

Jak v roce 2020 přežít vánoční svátky?

Pokud jsou pro vás Vánoce obdobím, kdy se setkáváte s celou rodinou, absolvujete návštěvy příbuzných nebo vícegenerační Štědrý večer, pravděpodobně vás čekají jiné svátky.

Možné zpřísněná protiepidemické opatření či vlastní opatrnost mohou vést k tomu, že letošní svátky budou komornější a tišší než po minulé roky.

Na jedné straně se právě díky tomu sníží nároky na organizaci, nákupy či obecný předvánoční stres, z jiného pohledu i pocit změny a narušení rituálů může u mnoha lidí vyvolat negativní pocity, úzkost či sklíčenost.

Připravte se zejména psychicky

„Tento rok bude všeho méně. Dovolených, zábavy, financí, večírků. Ale paradoxně si myslím, že se v nás může probudit více lidskosti a kreativity,“ říká Koucký Bronislava Švrčková.

Podobně jako jiní odborníci, jejichž deník SME oslovil, i ona uznává, že soustředit se na pozitivní rysy letošních svátků může být náročnější a stát nás více energie.

Pokud se vás přímo dotýkají omezení a Vánoce budete proti své vůli trávit jinak, než jste byli dosud zvyklí, měli byste se podle Svrčková snažit o změnu optiky.

Pokuste se neuvažovat o letošních Vánocích jako o ponurých a osamělých, ale jako o těch, které vám umožní objevit to nejlepší ve vás.

„Často si myslíme, že to naše trápení je největší na světě. A když se nám podaří potěšit někoho, kdo to má možná mnohem těžší než my, probouzí to v nás sounáležitost a radost ze života,“ říká Švrčková. Zároveň upozorňuje na to, že momentálně probíhá mnoho aktivit, které pomáhají znevýhodněným a ohroženým skupinám, například dárky pro osamělé seniory či děti z rodin v hmotné nouzi.

Related articles

Comments

- Reklama -

Nejnovější články

Reklama