- Komerční sdělení -novinky

Nulové emise a ochrana životního prostředí hrají pro Coca-Cola HBC důležitou roli. Společnost se zavázala být do roku 2040 uhlíkově neutrální

Vedení společnosti považuje uhlíkovou neutralitu a ochranu životního prostředí za nedílnou součást budoucího růstu firmy. To je důvod, proč novými cíli společnost rozšířila svůj již dříve schválený plán na další snížení emisí o 25 % do roku 2030 a v dekádě mezi lety 2031 a 2040 o dalších 50 %. Coca-cola HBC zároveň rozšíří svá stávající partnerství s dodavateli tak, aby svými cíli dokázala pokrýt i emise pocházející od třetích stran.

K dosažení svého cíle podnikne společnost několik konkrétních kroků. Jedním z nich je například investice ve výši 250 milionů EUR do aktivit, které povedou ke snížení emisí. Kromě toho Coca-Cola HBC dekarbonizuje výrobní procesy přechodem na 100 % obnovitelnou elektrickou energii a nízkouhlíkové zdroje energie prostřednictvím inovací v oblasti energetické účinnosti. Plánuje také zvýšit podíl rPET materiálů, přijetím bezobalových nebo opětovně použitelných řešení a odstraní plasty v sekundárních obalech. Svým zákazníkům pak Coca-Cola HBC poskytne energeticky účinné a ekologické chladicí lednice s technologií SmartCool, sníží emise z přírodních přísad, které používá do svých nápojů implementuje program „Zelený vozový park“, aby byly podpořeny alternativy s nízkými nebo žádnými emisemi uhlíku. 

Related articles

Comments

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

Reklama