- Komerční sdělení -novinky

Květinové parfémy – nejpopulárnější vůně pro ženy

Květinové parfémy jsou vůně, v nichž převládá jeden nebo několik druhů květinových tónů. Tyto typy parfémů jsou převážně ženské a jsou určeny pro ženy, i když mnohé z nich lze také klasifikovat jako unisex. Květinové vůně lze rozdělit do mnoha menších skupin, jako jsou jednoduché květinové vůně, květinové vůně, opojné květinové vůně, květinové kytice, ovocné květinové vůně, jemné květinové vůně, aldehydické květinové vůně, zelené květinové vůně a dřevité květinové vůně. V závislosti na výrazných doprovodných vonných tónech v parfému.

Kategorie květinových vůní je jedním z nejstarších stylů parfémů, které byly vytvořeny většinou nejstarších a nejprestižnějších parfumérských domů. V dobách minulých, zejména v období regentství, byly květinové parfémy trendem doby a používaly se k vyjádření statusu mezi velmi bohatými lidmi. Muži i ženy se pravidelně polévali květinovými parfémy vyrobenými z intenzivně aromatických olejů. Růže, jasmín, pomerančový květ, karafiát, frangipani, lotos, champaka, tuberóza a další drahé přírodní květinové oleje byly nejčastějšími složkami parfémů používaných v tehdejších směsích.

Květinové parfémy zůstávají dodnes nejoblíbenější skupinou vůní, jsou početné a rozsáhlé ve svých vůních a vlastnostech a oslovují lidi napříč generacemi. Pokud chcete nakoupit parfémy za výhodné ceny, doporučujeme nakoupit v akcích jako je Notino sleva nebo Elnino sleva. Parfémový průmysl každoročně vytváří obrovské množství květinových parfémů, aby uspokojil tuto poptávku. Dostupnost tak úžasného množství parfémů v rámci květinové rodiny je skutečně fascinující, od zářivých a omamně komplexních vůní, jako jsou Beautiful a Pleasures od Estee Lauder, až po jednotlivé květinové vůně, které obsahují pouze vonný tón jediné květiny, jako je Stella by Stella McCartney, která jako krásná růže voní.

V počátcích parfumérství byly francouzské parfumérské domy proslulé výrobou parfémů v tradičním stylu s použitím základních přírodních parfémových ingrediencí, jako jsou esenciální oleje a rostlinné sloučeniny, někdy zvýrazněné dalšími složkami, jako je pižmo a ambra získávané z vedlejších živočišných produktů.

V moderní době a v posledních letech se však parfuméři od klasického stylu výroby parfémů odklonili. Díky snadnému přístupu k tisícům aromatických surovin již moderní výrobci parfémů nejsou omezováni tím, že jejich předchůdci z dřívějších dob měli k dispozici jen omezené množství aromatických složek.

Proces skládání parfémů je nyní mnohem zajímavější a kombinace kreativity, kvalitních parfémových surovin a technologického pokroku skutečně obrátila věci naruby, takže tvorba krásných parfémů je zcela běžná. Tvůrci parfémů nyní neustále komponují skvělé květinové vůně s parfémovými tóny, které se v přírodě nevyskytují. Technologie Headspace a aromatické chemikálie se hojně využívají k výrobě svěžích a ovocných květinových tónů, které jsou sladší a živější než ty, které se používají v klasických květinových parfémech.

TIP: Pokud chcete nejenom dobře vonět ale i dobře vypadat, vyzkoušejte speciální Zalando Lounge slevový kód a objednejte si kvalitní oblečení za skvělé ceny.

V dnešní době není neobvyklé najít zářivé květinové parfémy, které obsahují tóny modrých zvonků, malin, ozónu, melounu, jablek a dalších podobných tónů, které se používají k dodání substance a charakteru směsi. Oblíbenými příklady takových směsí jsou Light Blue pro ženy od Dolce and Gabbana a Island Kiss od Escada.

Přestože moderní květinové parfémy jsou v současnosti zdaleka nejoblíbenějšími prodávanými parfémy, tradiční staré věrné opojné květinové parfémy vyrobené s bohatými a těžkými květinovými tóny stále ovládají značnou část trhu. Stejně jako jemné květinové parfémy z dob minulých, které se vyrábějí se vzdušnými tóny konvalinek, gardénií, frézií, aldehydů a dalších bílých květin. I ty si stále drží své místo a udržují si své oddané příznivce.

Related articles

Comments

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

Reklama