- Komerční sdělení -novinky

Exprezidenta Středoafrické republiky Bozizé obvinili z pokusu o převrat

Obvinění je reakcí na útoky povstaleckých milicí loajálních Bozizé na západě země.
Bývalého prezidenta Středoafrické republiky (SAR) Francoise Bozizé obvinila v sobotu tamní vláda z pokusu o převrat po tom, jak povstalecké milice loajálně Bozizé podnikli útoky v západní části země.

Informovala o tom agentura AFP.

Podle prohlášení vlády se Bozizé (74) v současnosti nachází nedaleko města Bossembele, zhruba 150 kilometrů severozápadně od hlavního města Bangui, směrem ke kterému má v plánu se svými muži postupovat.

„Je zřejmé, že se pokoušejí o státní převrat, co vláda odsuzuje,“ uvádí se v prohlášení.

To přišlo jen několik hodin poté, co hlavní povstalecké skupiny v zemi prohlásili, že před nastávajícími parlamentními a prezidentskými volbami spojí proti vládě své síly. Volby se mají konat 27. prosince.

Křesťanské milice Antibalaka bojují proti převážně muslimské ozbrojené skupině selekt, která v roce 2013 zbavila Bozizé moci.

Boje mezi oběma stranami a četné masakry, které spáchali, uvrhly SAR, jednu z nejchudších zemí Afriky, do třetí občanské války v její historii.

Podle OSN, která obviňovala obě strany z válečných zločinů, zemřelo v letech 2013-15 od 3000 do 6000 lidí, většinou civilistů.

Related articles

Comments

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

Reklama