- Komerční sdělení -novinky

Detaily, kterými snížíte spotřebu elektřiny. Jak ušetřit na energii?

Zaměřte se na kuchyň, obývací pokoj i světlo.

V domácnosti se nachází několik míst, které výrazně spotřebovávají elektrickou energii.

Poradíme, jak na některých z nich ušetřit a dosáhnout energeticky efektivní domů. Někdy totiž jde opravdu o detaily.

Šetřete spotřebu elektřiny v chladničce

Vaření jídel probíhá v dnešní době nejčastěji pomocí plynu, ale stále běžnější jsou elektrické varné desky, trouby a netřeba zapomínat ani na ostatní spotřebiče.

Chladnička a mrazák jsou zařízení, která v kuchyni spotřebují nejvíce energie, protože je nikdy nevytahujeme ze zásuvky.

Pokud plánujete nahradit svůj starý spotřebič, zvažte energetickou třídu A ++ a A +++.

Kvalitní chladničky jsou vždy vybaveny tzv. klimatickými zónami. Je dobré se v nich vyznat, abyste věděli, jak své potraviny správně skladovat.

S praktickým kuchyňským vybavením budete moci v některých případech ušetřit až 50 procent energie.

Jak využívat ledničku šetrnější?
V místech s vyšší teplotou skladujte v chladničce potraviny jako vejce nebo máslo. Do míst s nižší teplotou dávejte zeleninu, ryby a maso.
I obyčejná třímilimetrových vrstva námrazy zvýší spotřebu energie v mrazničce až o 75 procent. Doporučená teplota v chladničce je 5 ° C a v mrazničce -18 ° C. Každý stupeň nad doporučené hodnoty zvýší spotřebu energie až o pět procent.
Základní pravidlo, které je známé většině z nás, je nevkládat jídlo do chladničky ještě teplé. Teplé jídlo v lednici zvyšuje spotřebu energie a může způsobit tvorbu námrazy, která opět povede ke zvýšení spotřeby energie.
Když vybalit nákup, vyložte ho nejprve celý na pracovní desku. Nebudete tak muset mít dlouho otevřené dveře chladničky během ukládání potravin, a tedy i zbytečně plýtvat energií.

Related articles

Comments

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

Reklama