- Komerční sdělení -novinky

Co si nenechat ujít na Lipně?

Lipensko nebo také Lipno, je oblast, která se rozprostírá kolem známého, ale také největšího sladkovodního jezera u nás. Jezero je vytvořeno rukou člověka a patří k vysoce atraktivním místům u nás v České republice, které každoročně navštíví davy turistů. Jistě není divu, protože každý si tu najde to své, co má rád. Ať už jste milovník krásné přírody, vodních sportů, cyklistiky či pěší turistiky, rozhodně se tu nudit nebudete.       

Pro milovníky procházek

Začneme tedy pěší turistikou, která bude bavit i vaše děti. Projděte se po naučné stezce zvané Schwarzenberský plavební kanál vedoucí od parkování v Jeleních Vrších až po Raškov nad Novou Pecí. Stezka je dlouhá devět kilometrů. 

Na medvědí stezku vedoucí lesem, která je druhá nejstarší v České republice. Provede vás žlutá turistická značka, která vás začne navádět od železniční zastávky Ovesná a Černý kříž. Na cestu se rozhodně nevydávejte s kočárky či s lidmi, kteří mají potíže s pohybem.

Zábava pro celou rodinu

Lipno také nabízí skvělé a zábavné vyžití pro celou rodinu. Například bobová dráha, na kterou můžete za jakéhokoli počasí – v létě a v zimě. Najdete zde dokonce dvě tratě – jednu horskou a druhou korytovou.

Stezka korunami stromů o délce 372 metrů je přístupná jak dětem, tak i vozíčkářům. Jakmile ji vyjdete, můžete se těšit na vyhlídkovou věž, která vám otevře výhled do překrásné krajiny. Uvidíte vrcholky Alp, Lipno a samozřejmě Šumavu. A pokud máte kuráž, dolů nemusíte po svých, ale můžete se sklouznout v tobogánu.

A pro lidi, kteří mají rádi historii, bude Vítkův hrádek ideální. Jedná se o zříceninu hradu, která je v Čechách umístěná na nejvyšším vrcholu, na kterém tu stojí již od třináctého století. Pokud vám počasí bude přát, můžete dohlédnout až na rakouské Alpy.   

Kde se ubytovat

Ubytování na Lipně je bohaté. Můžete zvolit chalupu či chatu v těsné blízkosti jezera a užít si tak každodenní koupání. Ale také například penzion s vybavením, jako je restaurace či bowling.

Related articles

Comments

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

Reklama