- Komerční sdělení -novinky

Chcete zkusit otevřený vztah? Poznejte znaky, zda je pro vás vhodný

Ne každý je připraven mít otevřený vztah.

Dlouhá léta se o manželství hereckého páru Jady Pinkettovej-Smithové a Willa Smithe spekulovalo. Podvádějí se nebo jsou v otevřeném vztahu? Dvojice mlžila přímo dokonale a statusu svého manželství mluvila v náznacích.

„Tomu, s kým jste, musíte důvěřovat. Konečně, nejsem tady na to, abych někoho střežila. Věřím tomu, že Will je muž s integritou, takže má veškerou svobodu světa. Zatímco se na sebe dokáže podívat do zrcadla a být v pohodě, jsem s tím v pohodě i já, „řekla před pár lety Jada v rozhovoru u Howarda Sterna.

Později na sociální síť napsala, že mohou se svým mužem dělat, co chtějí, protože si důvěřují. „To neznamená, že máme otevřený vztah, znamená to, že máme DOSPĚLÝ vztah,“ zdůraznila.

Pokud někdo pojme své partnerství nemonogamne, ať už se přikloní k otevřeným vztahům, polyamórii nebo jiným formám, u lidí zvenčí se vždy probudí zvědavost.

Mnozí totiž s touto myšlenkou koketují iv rámci vlastních vztahů, jen si lze dost dobře nevědí představit, jak na to, zda by to zvládli a co by na takový návrh řekla jejich polovička.

Platí totiž, že pokud něco nazýváme otevřený vztah, znamená to, že je i etický – tedy nejde o nevěru, protože s ním souhlasí obě strany. Přestože podle odborníků je normálně i ve šťastném vztahu fantazírovat o jiných lidech, rozhodně to neznamená, že člověk tyto fantazie i zrealizuje. V některých případech však lidem monogamie nestačí a s odebráním partnera nebo partnerky se rozhodnou svůj vztah rozšířit.

Už navždy s jedním člověkem? Ne každý to chce

To, co většina párů žije, nazývají vztah odborníci a odbornice sériovou monogamii. Už dávno totiž neplatí, že lidé zůstávají v jediném, skutečně monogamním vztahu celý život, ale tráví měsíce či roky s jedním partnerem, kterého následně vymění za jiné.

Někteří lidé však svůj primární vztah ztratit nechtějí, ale představa, že už nenavázal sexuální nebo emocionální intimitu do konce života s nikým jiným, pro ně nemusí být přitažlivá.

Pro nemonogamné vztahy, tedy sexuální otevřené či polyamorické, se rozhodují i ​​pro jiné důvody – například se nečekaně zamilují do jiného člověka, případně chtějí zkoumat svou sexuální orientaci nebo doufají, že jim otevřený vztah přinese nové vzrušení, radost či sexuální uspokojení.

Neexistuje univerzální rada nebo odpověď, zda může být otevřený vztah pro vás a vašeho partnera či partnerku to pravé, protože každé partnerství má své vlastní silné i slabé stránky a každý člověk má jiné preference a představy. Některé náznaky však mohou napovědět, zda je váš vztah na takový krok připraven.

Related articles

Comments

- Reklama -spot_img

Nejnovější články

Reklama